top of page

Thomas Tuchel:''Bu şartlarda Chelsea'nin şampiyonluk mücadelesi vermesi aptallık!''Premier Lig'de Chelsea, Brighton deplasmanında son dakikada yediği gol ile 1-1 berabere kaldı. Lider Manchester City'nin 8 puan gerisinde yer alan Chelsea, lig yönetimine tepki gösterdi.


Thomas Tuchel, takımında test sonucu pozitif çıkan ve karantinada olan 7 oyuncusu olduğunu ve bu şartlarda şampiyonluk mücadelesi vermenin aptallık olduğunu söyledi. Tuchel, hedeflediği oyun planı yerine sağlıklı bir kadro kurmak için uğraştığını ve maçların askıya alınması gerektiğini aktardı.


Daha önce bu şartlarda mücadele etmediklerini ve tamamen deneme yanılma yoluyla sahaya çıktıklarını belirten Tuchel, takımından bu şartlar altında ne beklenti içerisinde olacağını da bilmediğini söyledi.


Maçtaki VAR kararlarını da eleştiren Tuchel, özellikle ikinci yarıdaki kritik pozisyonlarda sistemin müdahale etmemesini şaka olarak nitelendirdi.


Chelsea, 145 milyon sterlin zarar açıkladı.


Chelsea,30 Haziran 2021 yılına kadar olan sürede vergilendirme sonrası 145 milyon sterlin zarar açıkladı. Yayın gelirinde elde edilen artış sonrası 387 milyon sterlinden 416 milyon sterlinlik bir kazanç sağlayan kulüp, Covid-19 ve oyuncu satışlarındaki azalma sonrası bu kaybın ortaya çıktığını belirtti.


Kulüp, Covid-19 ile birlikte daha fazla fona ihtiyaç duyulduğunu belirterek lig yönetimine bu konuda sağlıklı adımlar atılması gerektiğini açıkladı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page