top of page

Thomas Tuchel: Chelsea'ye yönelik eleştirel görüşleri anlayışla karşılıyorum.
Thomas Tuchel, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden sonra Chelsea'ye yönelik eleştirileri anlayışla karşıladığını söyledi.


Durumun kendisini de rahatsız ettiğini belirten Thomas Tuchel, kulübe yönelik eleştirileri bir yere kadar anlayışla karşıladığını ve Liverpool ile oynanacak İngiltere Lig Kupası finali öncesinde takımın tamamen futbola odaklanmasını istemek zorunda olduğunu belirtti.


Bunun bir sorun değilmiş gibi davranılmaması gerektiğini ve herkes için durumun korkunç olduğunu ifade eden Tuchel, bu olayın tüm Avrupa'yı etkilediğini söyledi.


İngiltere'de İşçi Partisi Milletvekili Chris Bryant, salı günü Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden sonra Rus-İsrailli milyarder Roman Abramovich'in mal varlıklarına el konulması gerektiğini söylemişti. Tuchel bu açıklamanın üzerine, kulübün İngiltere'deki durumu ile ilgili belirsizlikler olduğu için yorum yapmanın bir anlamı olmadığını söyledi.


Diğer yandan oyuncular ve taraftarlar Ukrayna işgalini protesto etmeye hazırlanıyor. Ukrayna halkına verilen destek mesajlarının ise cezalandırılması beklenmiyor. Disiplin cezası yalnızca eylemin kışkırtıcı, saldırgan ve açıkça siyasi olması durumunda yerine getiriliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page