top of page

Todd Boehly Taraftarlara Mesaj VerdiChelsea'nin sahibi Todd Boehly, Premier League ekibini başarıya taşıyacağından emin olduğunu söyleyerek kulübe uzun vadeli bağlılık sözü verdi.

Şu anda 12. sırada yer alan ve sezonu kupasız kapatacak olan Chelsea, Boehly'nin ortak sahipliği altındaki ilk tam sezonunda Premier League’de en kötü derecesini alma tehlikesiyle karşı karşıya.


Çarşamba günü Amerika Birleşik Devletleri'nde Milken Enstitüsü Başkanı Michael Milken ile yaptığı görüşmede Chelsea'deki ilk 12 ayını değerlendiren Boehly, son iki transfer döneminde yeni transferler için 600 milyon €’dan fazla para harcamasına rağmen elindeki görevden rahatsız değil.


Yapılması gereken iyileştirmeler olduğunu açıkça kabul eden Amerikalı iş insanı, işlerin hızla yoluna gireceğinden emin.


Boehly, "Taraftarlar talepkâr." dedi. "Kazanmak istediklerini biliyoruz ve biz de bunu anlıyoruz, kazanmak istiyoruz. Bizim görüşümüz, bunun uzun vadeli bir proje olduğu yönünde.”


"Bu işi çözeceğimize inancımız tam. Dünyanın en iyi ligine sahibiz, bence dünyanın en iyi şehrine sahibiz ve dünyanın en iyi şehrinde inanılmaz bir konuma sahibiz."


Aynı zamanda beyzbol takımı LA Dodgers'ın da sahibi olan Boehly, Amerikan sporunda elde ettiği başarıya ve bunun Chelsea ile İngiltere'ye de yansımasını umduğuna işaret etti.


Boehly, "Kazanmak var olan en güzel duygu." diye ekledi. "Bir takım kurmak zorundasınız ve tabii ki menajer da takımın şefidir. Bu yüzden öğrendiğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.”


"Her şeyi doğru yaptığınız halde kazanamamak da çok onurlu bir durum. Bu da beni her gün yapabileceğimin en iyisini yapmak için çabalamaya iten bir unsur.”


"Başlarsınız, sorunları çözersiniz, en iyi insanları görevlendirirsiniz, doğru temelleri inşa edersiniz ve sonra akışına bırakırsınız."


Premier League’de yedi maçtır kazanamayan Chelsea, bu sezon ligde 40 puana ulaşamadı. Mauricio Pochettino’nun ismi, Frank Lampard’ın geçici olarak oturduğu teknik direktörlük koltuğu için sıkça anılıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page