top of page

Tottenham “Hala” Teknik Direktörünü ArıyorTottenham Hotspur, yeni bir teknik direktör arayışında zorluklarla karşı karşıya kalırken birçok teknik direktör, gelecek sezon mevcut kulüplerinde kalma niyetlerini vurguluyor.


Mart ayında eski teknik direktörü Antonio Conte ile ayrılmasına rağmen Spurs, 2023/24 sezonu öncesinde yeni teknik direktörünü bulmaya yaklaşmış değil.


Spurs geçen ay; Arne Slot, Roberto De Zerbi, Ruben Amorim ve Xabi Alonso'yu listesine eklemiş ve Julian Nagelsmann ile artık ilgilenmedikleri konusunda ısrar etmişti.


Buna karşın son 24 saat içinde listelerindeki teknik direktörlerden ikisiyle yapılan görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.


Bayer Leverkusen'in Roma ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanş maçı öncesinde konuşan Xabi Alonso, gelecek sezonda da Alman ekibinin başında olmak istediğini doğruladı:


"Takımdan ve kulüpten çok memnunum. Geleceğim için endişelenmiyorum. Ne istediğime tamamen odaklandım ve bunu bilmesi gereken herkesle tartıştım.”


Alonso, sözleşmesinin biteceği 2024 yılına kadar Leverkusen'in başında olup olmayacağı sorusuna ise "Evet, doğru. Burada olacağım." yanıtını verdi.


Bu arada Mail Sport’a göre Feyenoord ile şampiyonluk yaşayan Arne Slot’a, kulüp tarafından yeni bir sözleşme teklif edilecek. Hollanda ekibi, Slot’a yıllık yaklaşık 3 milyon €’dan yeni sözleşme önererek Tottenham’ın ilgisinin önüne geçebileceğini düşünüyor.


Bu maaş, Spurs'ün sunabileceklerine kıyasla nispeten düşük olsa da yine de kulüp tarihinde bir teknik direktörün aldığı en yüksek yıllık ücretlerden biri olacak.


Feyenoord gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakken Spurs'ün UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne bile katılamama potansiyeli var.


Dahası Tottenham, eğer Slot'u Tottenham Hotspur Stadyumu'na getirmek istiyorsa Feyenoord'a 7 milyon € tazminat ödemek zorunda kalacak. Bu ücret, eğer Slot yeni bir sözleşme imzalarsa daha da artabilir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page