top of page

Van Dijk Gelecek Sezonu BekliyorVirgil van Dijk, Liverpool'da yaz döneminin “hareketli” geçmesini dört gözlle bekliyor. Hollandalı stoper, Kırmızılar’ın önümüzdeki dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer almamasının onları transfer pazarında engelleyeceğini düşünmüyor.


Liverpool’un cumartesi günü Aston Villa ile berabere kalması, Jürgen Klopp ve öğrencilerinin büyük ihtimalle 2016/17 sezonundan sonra ilk kez UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecekleri anlamına geliyor.


Buna karşın görünüşe göre Van Dijk, 2023/24 sezonunu sabırsızlıkla bekliyor.


Cumartesi günkü maçın ardından konuşan Hollandalı defans oyuncusu, "Duyduklarıma göre çok yoğun bir sezon öncesi olacak. Çok yoğun fiziksel çalışmalar ve çok fazla taktik antrenman yapacağız. Bu çok heyecan verici. Bazı oyuncular gidiyor ama umarım yeni oyuncular gelir ve sezon öncesi başlangıca hazır olurlar.”


Liverpool’un UEFA Şampiyonlar Ligi’nde olmamasıyla birlikte bazı yıldız isimleri ikna etmekte zorlanacağı konusunda şüpheler arttı. Ancak Van Dijk’ın böyle bir endişesi yok:


"UEFA Şampiyonlar Ligi’nde olmamamız transferi zorlaştıracak mı? Hayır. Sezon öncesi çok hareketli olacak. Herkes bir geçiş sürecinde olduğumuzu biliyor. Eğer yükselişte olan bir oyuncuysam ve fırsatım varsa bir sonraki adımı atarım. Bir de Liverpool kapımı çalıyorsa o zaman çok ama çok ilgilenirim. Bunun pek değişeceğini düşünmüyorum. Ancak yine de biri ne olursa olsun Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorsa, o zaman bu onun tercihidir."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page