top of page

Alex Ferguson ve Arsene Wenger “Premier League Hall Of Fame’e” Dahil EdildiPremier League Hall of Fame, bugün Sir Alex Ferguson ve Arsene Wenger'i bünyesine kattı. İki büyük isim, kariyerlerindeki büyük başarılarından dolayı lig tarafından tanınan ilk iki teknik direktör oldu.


2021 yılında başlayan Premier League Hall of Fame'e bugüne kadar 16 oyuncu dahil edildi. Ferguson ve Wenger 2023'ün ilk üyeleri olarak onlara katılırken önümüzdeki aylarda sekiz oyuncu daha eklenecek.


Hall of Fame, 1992'deki başlangıcından bu yana Premier League’e önemli katkılarda bulunan ve istisnai bir başarı geçmişine sahip olan kişileri içeriyor. Lig tarafından verilen en yüksek bireysel onur.


Ferguson ve Wenger, 16 Premier League şampiyonluğu kazandılar ve Manchester United ile Arsenal takımları arasında inanılmaz bir rekabet yaşandı. Tek bir kulüpte teknik direktör olarak geçirdikleri uzun ömür de Premier League döneminde eşsiz. Sir Alex, Old Trafford'da 27 yıl geçirirken Wenger ise Arsenal'in başında toplam 22 sezon görev yaptı.


Şu ana kadar Ferguson'un yönettiği altı oyuncu Onur Listesi'ne dahil edildi: David Beckham, Eric Cantona, Roy Keane, Wayne Rooney, Peter Schmeichel ve Paul Scholes.


Sir Alex Ferguson şunları söyledi: "Premier League Hall of Fame'e dahil edilmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu şekilde takdir edilmek büyük bir onur. Ancak bu sadece kişi olarak benimle ilgili değil. Manchester United'daki işim ve uzun yıllar boyunca kurduğumuz bağla ilgili. Bu nedenle kulüp, personel ve oyuncularım adına da gurur duyuyorum.


"Benim işim taraftarları evlerine mutlu göndermekti. United'ın tarihi ve kendi beklentilerim beni yönlendiren unsurlardı. Daha sonra tüm oyuncularımı aynı beklentilerle geliştirmeye çalışmak ve sahaya çıkıp bunları başarabileceğimizden emin olmak zorundaydım.


"Arsène'in Arsenal Futbol Kulübü’nü fevkalade bir şekilde dönüştürdüğü için bu onura layık olduğunu düşünüyorum. Rekabet etmesi zor bir takım haline geldiler ve ikimiz de kazanmak istedik. Bu da bizi daha da motive etti. Emekliliğinden bu yana geçen yıllar boyunca İsviçre'de iyi bildiği küçük bir restoranda birlikte akşam yemeği yerdik. O gerçekten ilginç bir adam ve onun arkadaşlığından keyif alıyorum.”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page