top of page

Bellingham Liverpool’un HedefindeLiverpool, geleceği belirsizliğini koruyan Borussia Dortmund’un yıldızını göz önünde tutmaya devam ediyor.


Jude Bellingham'ın bu yaz Borussia Dortmund'dan ayrılması halinde, Liverpool'u yeni durağı olarak düşündüğü bildirildi.


Kırmızılar, aynı zamanda sıkı bir şekilde Real Madrid'in radarında olduğu söylenen 19 yaşındaki İngiliz orta saha oyuncusu ile aylardır güçlü bir şekilde bağlantılı.


Football Insider'a göre Bellingham, Dortmund ile yeni bir anlaşma için görüşmelerde bulunmasına rağmen Anfield'a geçişten yana.


Bellingham, çocukluk kulübü Birmingham City'de sahneye çıktıktan sonra 2020 yazında Bundesliga devine katıldı. İlk transferinde kendisi için ödenen 25 milyon €’luk transfer ücreti, onu tarihteki en pahalı 17 yaşındaki oyuncu yaptı.


Dortmund'un şu anda Transfermarkt tarafından 110 milyon € değer biçilen yıldız oyuncu için en az 145 milyon € istediği belirtiliyor.


Bu sezonki performansları göz önüne alındığında Liverpool'un, bir sonraki transfer döneminde orta sahasını yenilemesi gerekiyor.


Kırmızılar, Bayern Münih'ten Thiago ile sözleşme imzaladıkları 2020/21 sezonunun başından bu yana orta saha pozisyonuna kalıcı bir ekleme yapmadı.


Ancak Bellingham'ın bu yaz Merseyside'a gidip gitmeyeceği, Liverpool'un kendisine Dortmund'daki üç sezonu boyunca yer aldığı Şampiyonlar Ligi’ni teklif edip edemeyeceğine bağlı görünüyor.


Jürgen Klopp'un ekibi Premier League'de altıncı sırada yer alıyor ve dördüncü sıradaki Tottenham'ın bir maç eksikle 6 puan gerisinde bulunuyor.


Geçen hafta sonu zor durumdaki Bournemouth'a karşı şok bir yenilgi alan Kırmızılar, lige geri dönmek için milli takım arasını bekleyecek ve Manchester City deplasmanına yapılacak “küçük” bir yolculukla lige geri dönecek.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page