top of page

Benzema Suçlu Bulundu


Karim Benzema, geçmişte milli takımdan arkadaşı olan Mathieu Valbuena'ya seks kaseti ile şantaj yapmaktan dolayı suçlu bulundu.


2015 yılında milli takım kampında başlayan olay sonrası Fransız mahkemesi kararını verdi. O dönem Valbuena'dan seks kaseti karşılığında para istenmiş ve olay mahkemeye taşınmıştı.


Verilen karar sonrası Benzema'nın istenilen parayı vermesi için Valbuena'ya baskı yaptığı ve bu yüzden 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı. Hapis cezası, 75 bin euro para cezasına çevrildi.


Benzema, tüm iddiaları reddetmiş ve sadece Valbuena'nın bu şantajdan bir an önce kurtulması için yardım etmek istediğini söylemişti.Mahkeme sonrası, Benzema'nın avukatları karara itiraz edeceklerini söyledi. Fransa'da büyük ses getiren bu karar sonrası Cezayir asıllı Benzema, kendisine ırkçılık yapıldığını ve bu olayı beyaz bir futbolcu yaşasa daha farklı davranılacağını söyledi.


2015 yılında yaşanan bu olay sonrası Karim Benzema ve Mathieu Valbuena Fransa Milli Takımı'ndan gönderilmişti. Benzema ise geçtiğimiz yaz tekrar milli takıma seçildi ve takıma döndüğünden beri 13 maçta 9 gol kaydetti.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page