top of page

Cristiano Ronaldo: “Messi ile Aramdaki Rekabet Sona Erdi”Al Nassr’da forma giyen ve yeni sezona formda bir başlangıç yapan Cristiano Ronaldo, Portekiz milli takımı kampında bir basın toplantısı düzenledi.


38 yaşındaki efsane, gündeme ve kariyerine dair birçok önemli açıklamada bulundu. Ancak Ronaldo’nun sözlerinin en dikkat çekici kısmı, Lionel Messi ile aralarındaki rekabet hakkında sorulan sorudan sonra geldi.


Cristiano Ronaldo, "Messi ile aramızdaki rekabet sona erdi. Birlikte dünyayı değiştirdik. Beni seviyorsanız Messi'den nefret etmenize gerek yok. Aynı şekilde benden de. Dünyanın her yerinde saygı görüyoruz, en önemli şey bu." dedi.


Uzun yıllar Messi ile aynı ligde oynamalarına rağmen hiç birlikte vakit geçirmediklerini söyleyen Ronaldo, "O kendi yolunu izledi, ben de kendi yolumu izledim. Gördüğüm kadarıyla o da iyi gidiyor, ben de. Birçok kez aynı sahneyi paylaştık, 15 yıl oldu. Arkadaş olduğumuzu söylemiyorum, onunla hiç yemek yemedim ama profesyonel meslektaşız ve birbirimize saygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı.


Suudi Arabistan Ligi’nin gelişimine yaptığı katkı hakkında konuşan Portekizli yıldız, Suudi Arabistan konusunda bir öncü olduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledi:


"Bundan 6 ay önce herkes benim deli olduğumu düşündü. Artık Suudi Arabistan'da oynamak normal bir şey. Benim için bir ülkenin futbol kültürünü değiştirmek ve büyük yıldızların Suudi Arabistan'a gitmesini sağlamak büyük bir ayrıcalıktı. Ben öncüydüm ve bundan gurur duyuyorum."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page