top of page

Klopp Hakemlere TepkiliJürgen Klopp, Liverpool’un Premier League’de Brentford’a karşı aldığı 3-1’lik yenilgi sonrasında maçın hakemini eleştirdi.

İlk yarıyı 2-0 geride kapatan kırmızılar, maçın ikinci yarısında da durumu avantaja çeviremediler ve bu sezonki 5. mağlubiyetlerini aldılar.


Maçın ardından Jürgen Klopp, “Kurallar esnetilmiş. Bu şekilde gerçekten çok zor. VAR, ‘pozisyon net değil, anlaşılmıyor’ lafının arkasına saklanıyor. Hakemin çıkıp bu konuyu açıklaması gerekiyor.” diyerek hakemle ilgili rahatsızlığını dile getirdi.


Hakemlerin sezon öncesinde yapılan toplantıya aykırı bir tutum sergilediklerini söyleyen Klopp, “Sezon öncesinde bir toplantı yaptık. Ceza sahası içinde yapılan müdahalelere hakem düdük çalacaktı. Ama bunu yapmıyorlar. Ben kendi lehimize bir karar beklemiyorum. Brentford’un hücumda bu kadar başarılı olmasının ve de olamamasının bir sebebi var.” şeklinde konuştu.


Alman teknik adam Brentford’un attığı üçüncü golü de eleştirdi. Bryan Mbeumo’nun gol öncesinde Ibrahima Konate’ye faul yaptığını düşünen Klopp, “Üçüncü gole gerçekten saygı duyamıyorum. Üçüncü gol verilmemeliydi, bu kadar basit! Ama bunu yetkililere anlatmak, mikrodalga fırınınla konuşmak gibi bir şey.” diyerek sözlerini bitirdi.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page