top of page

Manchester United Mason Mount’u HedefliyorManchester United, Chelsea'li Mason Mount'u kadrosuna katmak için favori olarak gösteriliyor.


The Athletic'e göre Mount, Manchester United'a sıcak bakıyor ve iki kulüp arasındaki görüşmelerin yakın gelecekte başlaması bekleniyor. Mount'un tercihi, 24 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek isteyen Arsenal, Liverpool ve Bayern Münih'e de bildirildi.


Mount'un Chelsea'deki sözleşmesi 2024 yılında sona erecek. Yönetim, oyuncudan para kazanmak için bu yaz elden çıkarmak istiyor.


Chelsea'nin geçici teknik direktörü Frank Lampard, Mount'un "ideal bir dünyada" Chelsea'de yeni bir sözleşme imzalayacağını söylerken yeni teknik direktör olması beklenen Mauricio Pochettino'nun da İngiliz futbolcuyu gelecek sezon da kadrosunda tutmak istediği bildirildi.


Lampard geçmişte Mount'un geleceğini tartışırken onu "üst sınıf bir oyuncu" olarak tanımlamış ve bir birey olarak niteliklerini vurgulamıştı.


Lampard, "Sanırım benim fikrim oldukça açık." dedi. "Mason hakkında bir oyuncu olarak ne düşündüğümü söylememe gerek yok. Mason'ın topla oynarken ve topsuz oyunda takıma kattıklarıyla üst sınıf bir oyuncu olduğuna şüphe yok.


"Bu sezon oynadığımız maçlarda ondan faydalanabilirdik. Ancak büyük resim, önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha da netleşecek. Bu da kulüp ile Mason'ın birlikte yapacağı görüşmeler olacak."


Ancak Chelsea'nin olası bir transfer için 90 milyon € istediği ve bunun da bazı engeller yarattığı bildiriliyor. Manchester United, yeni bir forvet de almak istiyor ve finansal fair play (FFP) düzenlemelerini de dikkate almak zorunda.


FFP'yi de göz önünde bulundurması gereken Chelsea, bildirilen bu rakamdan çok daha ucuza Mount’u satabilir. Son iki transfer döneminde 600 milyon €’nun üzerinde harcama yapan Maviler’in, mali düzenlemelere uymak için son tarih olan 30 Haziran'dan önce gelir toplamak amacıyla oyuncu satması gerekiyor.


Transfermarkt Mount'a 65 milyon € değer biçiyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page