top of page

Thomas Tuchel transfer bekliyor

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022Chelsea’nin Alman teknik direktörü Thomas Tuchel takıma ekleme yapmaları gerektiğini söyledi. Sky Sports’a konuşan 48 taşındaki teknik adam takımını yeterli görmediğini belirtti.


''Yeni kaliteli oyuncular almamız gerekiyor, yoksa Premier Lig’in üst sıralarında mücadele etme şansımız yok.''


Mancheser City’den Raheem Sterling’in takıma katılmasından dolayı çok mutlu olan Tuchel, İngiliz oyuncunun Chelsea kadrosu için önemli bir gelişme olacağına inanıyor.


Teknik Direktör Savaşı


Yaz döneminin başında Rüdiger, Christensen, Lukaku gibi önemli oyuncularını kaybettiklerini söyleyen Tuchel, ligdeki teknik direktörlere dikkat çekti.


"Standartlar yüksek ve sadece Premier Lig'de oynamış en iyi takımlara karşı değil, aynı zamanda en iyi teknik direktörlere karşı da yarışıyoruz."


“Tottenham'daki transfer dönemini ve teknik direktör kalitesini görüyoruz, aynı şeyi Arsenal'de, Manchester United'de görüyoruz, zorluğun ne olduğunu biliyoruz. En zor meydan okuma budur.”


"En iyi iki takıma karşı yarışıyoruz, Tottenham çok aktif, agresif ve erken bir transfer dönemi geçirdi, belki de dünyanın en iyi antrenörlerinden birine sahipler ve sahip oldukları en güçlü kadroya sahipler. Manchester United asla yeni bir teknik direktör getirmekten çekinmiyor. Arsenal ise şimdiden bazı önemli transferler yaptı, bu yüzden rekabetçi olabilmek için seviyeyi yüksek tutmamız gerekiyor."


Yeni Bir Dönem


Thomas Tuchel, kulübün el değiştirmesinden sonra ise yeni döneme umutla baktığını söyledi.


"Yaptırımlardan geliyoruz, en kaliteli oyuncuları, kilit oyuncuları kaybetmekten geliyoruz, geçiş sürecinde olan bir kulübüz, sahiplik geçişindeyiz. Transfer yarışında ve masada gerideydik. Yani yapmamız gereken şeyler var. Gelişmek.

“Raheem'in takıma kazandırılması neler yapabileceğimizi gösteriyor, kulübün hırsını ve sahipliliğini gösteriyor ve bu iyi çünkü hepimiz kazanmak ve rekabet etmek için buradayız.”


Tuchel, kendisi ile ortak sahipler Todd Boehly ve Behdad Eghbali arasındaki ilişkiyi şu anda "çok yakın ve yoğun" olarak nitelendiriyor ve bu ikili, kalıcı bir sportif direktörün yokluğunda transferlerde Alman çalıştırıcıya yardımcı oluyor.


Tuchel, güncel kadroya ve gençlere iyi uyumlanabilecek en iyi oyuncuları getirmek için hep birlikte çalıştıklarını dile getirdi.


Tuchel, transfer sürecini açıklarken, "Geçen sezonu, performanslarımızı, geliştirmemiz gereken ve geliştirebileceğimizi düşündüğümüz kadromuzu analiz etmekle başladı." dedi.


“En iyi oyuncuları kaybettiğimiz ve onların yerini doldurmamız gerektiği bir sır değil. Kalsalar bile, farkı kapatmak için iyileştirmeye ihtiyacımız vardı, bu yüzden şimdi daha fazlasına ihtiyacımız var.


"Asla unutmayacağımız şey denge çünkü Chelsea'yi özel yapan şey akademi oyuncularının sayısı, onlara sorumluluk vermekten ve onları zorlamaktan asla çekinmeyeceğiz çünkü karışımın dengesi benim için teknik direktör olmayı özel ve heyecanlı kılıyor.”


Ronaldo Konusunda Sessiz Kaldı


Yeni bir santrafor transferi konusunda yorum yapmayan Alman teknik direktör, önceliklerinin defans hattı olduğunu söyledi.


Tuchel, "Başka bir forvetle anlaşmayı reddetmem ama şu anda öncelik bu değil. Şu anda öncelik savunma, bu bir sır değil. Buradan sonra neyin mümkün olduğunu görmemiz gerekiyor." İfadelerini kullandı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page