top of page

Andy Cole İçin En İyisi Manchester UnitedManchester City, Premier League ve FA Cup’ta zafere ulaştıktan sonra Şampiyonlar Ligi’ni de kazanarak tarihi üçlüyü tamamlamanın eşiğindeyken City’nin İngiliz futbol tarihinin en iyi takımı olup olmadığı tartışılıyor.


Tarihte aynı sezonda bu 3 kupayı kazanan tek takım olan Manchester United’ın 1999 yılındaki o kadrosunun bir üyesi, bu tartışmalara karşı çıkıyor.


Andy Cole, BoyleSports'a yaptığı açıklamada City’nin Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak üçlüyü tamamlaması ihtimalini değerlendirirken “Manchester City'yi Premier League tarihinin en iyi takımı olarak adlandırmak Manchester United'a tam bir saygısızlıktır." dedi.


"Başarılarından dolayı Manchester United'a karşı çok fazla nefret olduğunu söyleyebilirsiniz. Manchester City de bir üçlü kazanırsa bu unvanı adil şekilde alacak ancak bu, onları bizden daha iyi bir takım yapmaz."


İngiltere’nin eski forveti Andy Cole ayrıca, o dönemki takım arkadaşlarından hiçbirini Pep Guardiola'nın şimdiki City kadrosuyla değiştirmeyeceğini iddia etti:


"1999’da üçlüyü tamamlayan takımımdan tek bir oyuncuyu bile mevcut Manchester City kadrosundaki herhangi bir oyuncuya değişmezdim. Aksi takdirde takım arkadaşlarıma saygısızlık etmiş olurum ve günün sonunda şu ana kadar üçlü kazanan tek takım hala biziz.”


"Manchester City bu pozisyona gelmek için çok para harcadı ancak Manchester United'ın altı yerli oyuncusu vardı. Bu size her şeyi anlatıyor. Ronny Johnsen harika bir oyuncuydu ve o da saygısızlık görüyor. O kadar kötü bir oyuncuysa, Jaap Stam ile birlikte en iyi savunma ortaklıklarından birinde neden o vardı?”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page