top of page

Bernardo Silva Suudi Arabistan’ı ReddedecekManchester City’de geçtiğimiz sezonu 3 kupayla bitiren Bernardo Silva, geleceğiyle ilgili spekülasyonlar yoğunlaşırken Suudi Arabistan'dan gelen yeni bir teklifin konusu oldu.


Fabrizio Romano'ya göre Paris Saint-Germain ile görüşmelerde bulunan Portekizli orta saha oyuncusu Ruben Neves’in ardından Suudi Arabistan Ligi’nin yeni hedefi haline geldi.


Al Hilal, Wolverhampton Wanderers’ın orta saha oyuncusu Ruben Neves ile yaklaşık 60 milyon €’luk bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. Jorge Mendes’in temsil ettiği Silva da Orta Doğu’ya taşınma ihtimali olan Premier League yıldızları listesinde yer alıyor.


The Athletic'ten David Ornstein'a göre, Silva ile Manchester City’yi Suudi Arabistan ile değiştirmesi konusunda görüşmeler yapıldı. Ancak orta saha oyuncusu bu fırsatı "geri çevirecek".


Ornstein, "28 yaşındaki oyuncunun City'deki geleceği, PSG ve Barcelona'nın hayranlığı arasında belirsizliğini koruyor. Ancak ilk göstergeler, oyuncunun potansiyel Suudi Arabistan transferini kabul etmektense Avrupa'da oynamaya devam etmeyi tercih edeceği yönünde."


Barcelona'nın geçen yaz Silva ile ilgilendiğine inanılıyordu ama kulüp daha sonra Portekizliyi bir transfer için zorlamamayı tercih etmişti. Bernardo Silva bu sezon, Pep Guardiola'nın City kariyerinin başlarında onu daha düzenli olarak kullandığı orta saha rolünden çok sağ kanatta kullanıldı.


Suudi Arabistan Ligi'nin bu yıl Cristiano Ronaldo ve Karim Benzema gibi isimlerle anlaşmasıyla Bernardo Silva, mevcut yetenek seviyesi açısından belki de ligdeki en iyi oyuncu olabilir.


City oyuncuları İlkay Gündoğan, Kyle Walker ve Joao Cancelo gibi isimlerin de isimleri anılmaya devam ediyor.


Transfermarkt, Bernardo Silva’ya 80 milyon € değer biçiyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page