top of page

Guardiola 2 Orta Sahasını Kaybetmek ÜzerePep Guardiola, bu yaz orta sahadaki iki önemli oyun kurucusunu kaybedecek ve Manchester City’nin gelecek sezon öncesinde yeniden yapılanmaya ihtiyacı olabilir.


90min'in haberine göre sözleşmesi haziran sonunda bitecek olan İlkay Gündoğan, İspanyol devi Barcelona'ya gitmek için gün sayıyor. Fransız Le10 Sport ise Bernardo Silva’nın, yaşlanan kadrosunu yenilemeye çalışan Paris Saint-Germain'in transfer listesinin başında olduğunu iddia ediyor.


Gündoğan ve Bernardo Silva son birkaç sezonda Guardiola'nın en iyi performans gösteren oyuncularından oldu; kulübün son beş sezonda dört Premier League şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldular. Ancak önümüzdeki sezon öncesinde Gündoğan'ın 32, Silva'nın ise 29 yaşına basacak olması, bu oyuncuları göndermek ve gelecek için yeniden yapılanmak için doğru zamanın geldiğini düşündürüyor.


Guardiola'nın kendisini birkaç sezon daha takımda tutmak istemesine rağmen İlkay Gündoğan, uzun süredir Man City ile yeni sözleşme imzalamak istemediğini belirtiyor. Bu da onun durumunun çok daha net olduğu anlamına geliyor. Öte yandan Silva'nın Mayıs 2019'da imzaladığı sözleşmenin bitmesine daha iki yıldan fazla süre var ve bu nedenle satılması gerekiyor.


Bu sezon City için Şampiyonlar Ligi'nde önemli bir performans sergilemesine rağmen Silva'nın, Etihad'dan ayrılmaya açık olduğu bildiriliyor. Portekizli oyuncu, Guardiola'nın sürekli ilk 11’ini değiştirmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradı ve başka bir yerde daha düzenli oynama süresi istiyor.


PSG’de, Lionel Messi ve Neymar'ın bu yaz takımdan ayrılması beklenirken kupa kazanma şansını ve yeni bir döneme öncülük etme fırsatını neredeyse garantilemiş olacak. Barcelona da geçmişte Silva ile ilgilendiğini açıklamıştı ancak kulübün mali durumu, özellikle de Messi için bir teklif yapmak isteyecekleri düşünüldüğünde; serbest oyuncu olan Gündoğan'ı daha cazip bir opsiyon haline getiriyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page