top of page

Jürgen Klopp: “Kabul Edilemez”Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Manchester City'ye 4-1 yenildikleri maçta hayal kırıklığına uğradı.


Jürgen Klopp, takımının Manchester City karşısındaki savunma performansının “kabul edilemez” olduğunu söylerken Etihad’daki mağlubiyette sadece 4 oyuncusundan memnun olduğunu kabul etti.


Kırmızılar, Premier League'de milli ara sonrasındaki ilk maçta Pep Guardiola'nın ekibine 4-1 yenildiler. Bu sonuç Liverpool’un ilk dörde girme hayallerine darbe vurarak onları sekizinci sıraya kadar geriletti.


Klopp, Match of the Day'e "İlk yarı, burada daha önce birkaç kez daha gördüğümüz bölümdü. Manchester City, her zaman daha fazla topa sahip oldu ama bizim de fırsatlarımız vardı. Sakin oynadık ve onlara sorun çıkardık.”


"Yediğimiz golde topun Andy Robertson'ın bacaklarının arasından geçmesi şanssızlıktı ve devre böyle bitti. Ancak sonrasında hızlıca iki gol yemek her şeyi alt üst etti.”


"Golleri nasıl yediğimizi kabul etmek zor. İkisinde de tepki veremedik. Dürüst olmak gerekirse bu kesinlikle kabul edilemez."

Basın toplantısında Rodri'nin pozisyonunda kırmızı kart gerekip gerekmediği sorusuna Klopp, "İkinci bir sarı kart olabilir miydi? Muhtemelen. Yine de bugün 10 kişiye karşı kazanır mıydık emin değilim." dedi.

"Çocuklara bu gece için söylenecek bir şey olmadığını söyledim, yarın bunu konuşmalıyız. Ne yapmamamız gerektiğini görmek için bu maçtaki performansı hatırlamalıyız. Bu kadar açık veremeyiz. Bunu açıklamaya çalışmam gerekiyor ancak şu an yapamam.”


Klopp ayrıca, birçok oyuncusunun Guardiola'nın takımına karşı ellerinden gelenin altında performans verdiğini kabul etti:


"Genel olarak oyundaki her şeyi kaybettik. Bu kabul edilemez. Dört oyuncum iyi performans sergiledi. Geri kalanlar ise benim bilmediğim yerlerdeydi.”


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page