top of page

Kylian Mbappe: “Önümüzdeki Sezon PSG’de Devam Edeceğim”Kylian Mbappe, bu yaz PSG'den ayrılacağı yönündeki iddialara ve kulübe, sözleşmesini 2025 yılına kadar uzatmayacağını bildiren bir mektup gönderdiğine dair haberlere yanıt verdi.


L'Equipe, mevcut sözleşmesi önümüzdeki yaz sona erecek olan Kylian Mbappe’nin PSG'ye bir mektup göndererek kulübe +1 yıllık opsiyonu kullanmayacağını ilettiğini duyurdu. Fransız yıldız böylece, önümüzdeki yaz serbest oyuncu statüsünde transfer olabilecek ve hatta ocak ayından itibaren kendisine gelen teklifleri dinleyebilecek.


PSG'nin Mbappe’yi 2024'te bir hiç uğruna kaybetmemek için oyuncuyu bu yaz satmakla ilgilendiği bildiriliyor. Buna karşın Mbappe’nin kendisi, 2023/24 sezonu için Fransa'nın başkentinde futbol oynamaya devam etmek konusunda kararlı görünüyor.


24 yaşındaki Mbappe, kendisinin bu yaz Real Madrid'e katılmak istediğini öne süren Le Parisien'i alıntılayarak bir tweet attı:


"Yalanlar ne kadar büyükse o kadar çok satar. Önümüzdeki sezon da çok mutlu olduğum PSG'de devam edeceğimi daha önce söylemiştim."


Mbappe ayrıca salı günü AFP haber kaynağına bir açıklama göndererek 2022'de PSG ile imzaladığı sözleşmede, kulübe bir yıl daha uzatma seçeneğini kullanmayacağını bildirdiğini öne sürdü.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Kylian Mbappe, geçtiğimiz haftalarda gelecek sezon Parisli olacağını kamuoyuna açıkladıktan sonra bu yaz takımdan ayrılma talebinde bulunmadı. Sadece ek yılını aktifleştirmediğini kulübe teyit etti.”


"Sözleşmenin uzatılmasından sorumlu kulüp yönetimi (21 Mayıs 2022'de imzalanmıştır), oyuncunun bu kararından 15 Temmuz 2022'de haberdar edildi. Mbappe’nin gönderdiği mektubun tek amacı, daha önce sözlü olarak açıklığa kavuşturulmuş olanı teyit etmekti.”


"Mbappe ve ekibi, )15 gün önce gönderilen mektup dışında) yıl boyunca kulüple sözleşme yenilemeye dair herhangi bir görüşme yapmadıklarını iddia ediyor.”


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page