top of page

“Messi Barcelona’ya Çok Yakındı”Barcelona Başkanı Joan Laporta, Lionel Messi'nin bu yaz Inter Miami'ye gitmeden önce Camp Nou'ya dönmeye çok yakın olduğunu söyledi.


Messi, 2021 yılında Paris Saint-Germain'e katılmadan önce tüm kariyerini Barcelona'da geçirmiş ve Katalan kulübü için 778 maçta 672 gol atmıştı.


Arjantinli hücum oyuncusu, PSG'de üçüncü sezon opsiyonuyla birlikte iki yıllık bir anlaşma imzaladı ancak Parc des Princes'te geçirdiği iki zor yılın ardından Paris’ten ayrılmaya karar verdi.


Barcelona onu geri getirmeyi umuyordu ancak Lionel Messi, Miami'yi seçti ve 2021 yılında yaşadığı gibi bir belirsizlik yaşamak istemediğini açıkça söyledi.


Laporta, ESPN'e verdiği demeçte "Çok yakındı." dedi. "Finansal Fair Play durumumuzu yönetmek zorundaydık, bu yüzden zamana ihtiyacımız vardı. Sonunda La Liga ile onu kadromuza katmamıza izin veren bir anlaşmaya vardık.”


"Ancak Leo, Paris'te çok fazla baskı altında olduğu bir ortamdan geliyordu. Babası bana baskı altında olmayacağı bir yere ihtiyacı olduğunu söyledi ve Barça'da böyle bir durum söz konusu olmayacaktı."


Messi, Inter Miami formasıyla çıktığı ilk iki maçta üç gol attı ve Laporta onu MLS takımında oynarken görmenin garip olduğunu itiraf etti.


Laporta, "Bu garip bir duygu." dedi. "Messi'yi Barcelona ile özdeşleştiriyoruz. Bence çoğu taraftar Messi'yi bu şekilde görüyor çünkü kariyerinin büyük bir kısmı Barça'da geçti.”


"Ama kararına saygı duyuyoruz ve onun için en iyisini diliyoruz. Oyuncularımız için en iyisini istiyoruz. Barcelona'ya 14 yaşında bir çocuk olarak geldi ve bizimle 20 yıl geçirdi. Umarım Miami'de çok mutlu olur."


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page