top of page

Musiala İlk Antrenmanını AnlatıyorJamal Musiala, FourFourTwo’dan Mark White’a ilk Bayern Münih antrenmanından ne kadar gergin olduğunu anlattı.


Jamal Musiala, ilk antrenman seansının 'beni uyandırmak için çimdikle' anı olduğunu anlatırken Bayern Münih’teki takım arkadaşlarının kendisini hemen evinde hissettirdiğini söylüyor.


Harika çocuk, 2019'da Chelsea akademisinden Bayern'e katıldı ancak sadece bir yıl sonra, Bundesliga'daki ilk maçına çıktı. Musiala böylece sadece 17 yıl 115 günle Bundesliga'daki en genç Bayern oyuncusu oldu.


Ancak topa hakimiyeti ve sakin tavrı, ilk yılının çılgınlığını üzerinden adım adım attığını düşündürse de Musiala, Alphonso Davies ve Thomas Müller gibi oyuncularla antrenman yapmaya başladığında çok gergin olduğunu söylüyor.


Musiala, "Aslında ilk takıma bu kadar erken dahil olmayı beklemiyordum.” diyor sesindeki şüphe hâlâ anlaşılabilirken. "Bayern'in ilk takımıyla ilk antrenmanımı hatırlıyorum. Çok gergindim.”


"Robert Lewandowski şut antrenmanı yapıyordu ve bir kere bile ıskalamadı. Joshua Kimmich geziniyordu, topu hiç çaba harcamadan kontrol ediyordu. Her geçiş mükemmeldi. Alphonso Davies koşarak yanımdan geçti ve kendi kendime 'Adamım, bu çılgınlık.' diye düşündüm. Hata yapmaktan korktum.”


Etrafı süper yıldızlarla çevrili olmasına rağmen, 20 yaşındaki meslektaşlarının onunla hafifçe dalga geçerek kendisini tamamen rahat hissettirdiğini söylüyor. Diğer Bayern oyuncuları onu kanatları altına alıp kendisini grubun bir parçası gibi hissettirdi. Özellikle de soyunma odasının şakacısı olarak tanınan Thomas Müller, Musiala’ya çok yardım etti.


Musiala gülümseyerek, "Buradaki genç oyuncularla araları çok iyi. Hepsi çok genç olduğum için benimle dalga geçti ancak bu bana hemen takımın bir parçasıymışım gibi hissettirdi. Thomas Müller inanılmaz: O çok zeki ve sahada çok iyi bir alan anlayışına sahip. Antrenmanlarda ise çok talepkar. Bu beni daha iyi olmaya zorluyor." dedi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page